همه چیز درباره علائم دندان درد و انواع آن

دندان ها نقش مهمی در زیبایی دارند. اگر درگیر دندان درد شدید هستید و نمی تواند به آسانی غذا میل کنید، این مقاله را دنبال کنید. ما در این مقاله سعی داریم علت های دندان درد و گونه های آن را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

از علت های دندان درد و انواع آن چه می دانید؟

 

علائم دندان درد و انواع آن در چند مورد می توان جستجو کرد. دلایل فراوانی وجود دارد که امکان دارد به دندان های شما آسیب جدی وارد نماید. اگر درگیر این مشکل شدید باید حتما به یک دندانپزشک با تجربه مراجعه نمایید. اگر به درد دندان خود بی توجهی کنید، این درد تشدید می شود. علاوه بر این امکان دارد دندان خود را از دست بدهید. زنان باردار اگر درگیر دندان درد هستند، بهتر است در سه ماهه دوم بارداری به دندانپزشک مراجعه نمایند.

علت دندان درد

آیا بعد از عصب کشی ممکن است درگیر دندان درد شویم؟

 

علائم دندان درد و انواع آن می تواند به عصب کشی ربط داشته باشد. عصب کشی با استفاده از مواد بی حسی انجام می گردد، اگر ماده بی حسی اثر خود را از دست دهد، امکان دارد کمی درد را تجربه کنید. یکی از مهم ترین مسائلی که درد عصب کشی را بیشتر می کند، حساسیت دندان می باشد. به یاد داشته باشید ممکن است دندان های شما به گرما و سرما حساسیت نشان دهند. به همین خاطر درد بیشتری را احساس خواهید کرد. نگران نباشید ممکن است این درد خیلی سریع درمان شود. برای کنترل نمودن درد عصب کشی باید از داروهای مسکن استفاده نمایید. توجه داشته باشید شما باید حتما با تجویز پزشک دارو مصرف کنید و به طور خودسرانه هیچ نوع دارویی را مصرف نکنید.

عصب کشی بعد از دندان درد

آیا پوسیدگی می تواند باعث ایجاد درد دندان شود؟

 

علائم دندان درد و انواع آن می تواند به پوسیدگی دندان مربوط شود. ممکن است پوسیدگی در دندان باعث ایجاد حفره شود. علاوه بر این مینای دندان را به طور کامل از بین می برد. امکان دارد حفره ها هیچ گونه نشانه ای نداشته باشند، ولی درد دندان را تشدید می کنند. اگر حفره ها اندازه بزرگتری داشته باشند، می توانند به اعصاب درون دندان نزدیک شوند. نخستین نشانه ایجاد پوسیدگی، افزایش درد در زمان مصرف غذاهای گرم، سرد و شیرین می باشد. به یاد داشته باشید دندانی که درگیر پوسیدگی باشد، می تواند به آسانی درمان شود. پس نباید به هیچ عنوان نگران تعرفه های دندانپزشکی باشید. گاهی اوقات حفره های کوچک پر می شوند، ولی وقتی حفره ها بزرگتر می شوند باید با عصب کشی آنها را درمان نمود. به یاد داشته باشید جمع شدن غذا میان دندان ها، دندان درد را تشدید می کند.

پوسیدگی دندان

آیا علت های دندان درد و گونه های آن می تواند به آبسه نیز مربوط شود؟

 

علائم دندان درد و انواع آن می تواند به آبسه نیز مربوط شود. به یاد داشته باشید زمانی که غذا میان دندان های شما گیر می کند، غذا به سمت لثه کشیده می شود. به مرور زمان این مسئله موجب التهاب و درد می شود. پس از آن آبسه ایجاد می شود. خط لثه نقطه ای است که مواد غذایی می توانند به طور طولانی در آن جا جمع شوند، پس از آن دندان ها درگیر عفونت و  انواع بیماری لثه و پوسیدگی می شوند. لازم به ذکر است بدانید امکان دارد در ناحیه ای که آبسه ایجاد شده است تورم و چرک نیز دیده شود. شما باید آبسه را خیلی سریع درمان کنید. اگر آبسه درمان نشود، درگیر بیماری های لثه خواهید شد. به یاد داشته باشید استفاده از نخ دندان را باید جدی بگیرید.

آیا ورزش های استقامتی می توانند درد دندان را تشدید کند؟

 

علائم دندان درد و انواع آن می تواند وابسته به ورزش های استقامتی ربط باشد. کسانی که به انجام ورزش های استقامتی می پردازند، بیشتر از سایرین دچار پوسیدگی دندان می شوند. به یاد داشته باشید ممکن است مینای دندان این افراد به طور کامل از بین برود. این موضوع می تواند به کمبود بزاق نیز ربط داشته باشد. هنگامی که دهان درگیر خشکی می شود، دندان ها پوسیده می شوند. به همین دلیل باکتری ها می توانند در این مکان جمع شوند. توجه داشته باشید اگر زمان ورزش کردن بیش از حد عرق می کنید و آب کافی نوش جان نمی کنید، دندان های شما درگیر پوسیدگی می شوند.

تشدید در دندان با انجام ورزش های استقامتی

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره روکش کردن دندان

آیا عفونت لثه می تواند دندان درد را تشدید کند؟

 

علائم دندان درد و انواع آن می تواند به عفونت دندان ربط داشته باشد. بیماری های لثه، موجب می شوند لثه به شدت متورم و قرمز شود پس از آن فرد درد شدیدی را تجربه می کند. به یاد داشته باشید استفاده از نخ دندان و مسواک زدن می تواند در کاهش درد نقش موثری داشته باشند. اگر التهاب لثه سریع تر درمان نشود امکان دارد فرد درگیر پریودنتیت شود. این بیماری جزو بیماری های شدید لثه می باشد. شما می توانید برای اینکه درد را کاهش دهید از داروهای ضد التهاب و مسکن استفاده نمایید. توجه داشته باشید امکان دارد دندانپزشک برای درمان عفونت  و سلامت لثه برای شما آنتی بیوتیک تجویز کند.

 

آیا علت های دندان درد و گونه های آن به ارتودنسی مربوط می شود؟

 

بله علائم دندان درد و انواع آن می تواند به ارتودنسی مربوط شود. افرادی که ارتودنسی انجام داده اند، امکان دارد پس از ویزیت کمی احساس درد داشته باشند. سیم هایی که به دندان ها وصل می شوند، می توانند به ریشه دندان فشار زیادی وارد کنند. علاوه بر این شکل استخوان ها تا حد زیادی تغییر می کند. پس از آن دندان ها به سمت دیگری متمایل می شوند.

ارتباط ارتودنسی و دندان درد

 

آیا تحلیل لثه می تواند موجب ایجاد دندان درد شود؟

 

علائم دندان درد و انواع  آن می تواند به تحلیل لثه نیز ربط داشته باشد. بعضی از افراد دندان های حساسی دارند. به همین خاطر بیش از سایرین درگیر فرسودگی لثه می شوند. این امر موجب می شود لثه به سمت دیگری متمایل شود. به یاد داشته باشید با پیشروی لثه مینای دندان به شدت درگیر آسیب می شود. هنگامی که لثه به سمت عقب متمایل می شود، بیشتر در معرض صدمه قرار دارد. به همین خاطر با مصرف غذاهای گرم و سرد، فرد درد شدیدی را در نواحی لثه احساس می کند.

ارتباط تحلیل لثه و دندان درد

سخن پایانی

همانطور که گفته شد علائم دندان درد و انواع آن می تواند به حوادث زیادی نیز بستگی داشته باشد. لازم است بدانید علائم دندان درد و انواع آن می تواند رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان مربوط شود. شما می توانید برای جلوگیری از دندان درد از استفاده کنید از خمیر دندان های حساس استفاده نمایید. به یاد داشته باشید خمیر دندان های حساس می توانند موجب تقویت مینای دندان شوند.

بیشتر بخوانید :چگونه از دست دادن دندان می تواند به زوال شناختی و زوال عقل مرتبط شود

دریافت نوبت

برای دریافت نوبت و مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید.

مطالب مفید

پروتز دندان
پروتز دندان

پروتز دندان

دندان ها در اثر پوسیدگی و حوادث مختلف از دست می روند و جای آنها در دهان خالی می ماند. خالی ماندن جای دندان در

مزیت انجام ایمپلنت
ایمپلنت

مزیت انجام ایمپلنت

ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش های درمانی مناسب جهت پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته است. با این روش دندان