همه چیز در مورد روکش کردن دندان

روکش کردن دندان

منظور از روکش کردن دندان چیست؟

 

می دانید که هزینه های مربوط به روکش کردن دندان چقدر می باشد؟ شما هم به دنبال بررسی انواع روکش دندانی هستید؟

روکش کردن دندان در واقع یکی از روش های مربوط به ترمیم و زیبایی دندان می باشد. روکش دندانی به کلاهکی گفته می شود که شبیه تاج دندان بوده و بر روی دندان قرار می گیرد. روکش های دندانی به گونه طراحی می شوند که بتوانند کل تاج دندان واقعی را پوشش دهند. یکی از مهمترین موضوعاتی که در خصوص روکش های دندانی وجود دارد، تنوع مربوط به آنها می باشد. شما می توانید قبل از بهره مندی از روکش دندانی، راجع به انواع آنها تحقیق نموده و مناسب ترین روکش دندانی را انتخاب کنید. از سوی دیگر دندان هایی که در زیر روکش های دندانی پنهان می شوند، به مرور زمان دچار پوسیدگی دندان شده و به درمان نیاز خواهند داشت. معمولا دندانپزشکان سعی می کنند دندان های پوسیده بیماران خود را مورد ترمیم و درمان قرار دهند. دندانپزشکان بر این باورند که جای دندان های واقعی بشر را هیچ گونه دندان یا روکش مصنوعی نمی تواند بگیرد.

 

روکش دندان

قیمت مربوط به روکش کردن دندان

 

یکی از مهمترین پرسش هایی که در خصوص فرایند روکش کردن دندان وجود دارد، قیمت مربوط به آن است. از آنجایی که روکش دندانی تنوع بالایی را دارد، قیمت مربوط به روکش کردن دندان ها نیز متفاوت خواهد بود. آیتم ها و فاکتورهای متعددی در قیمت روکش دندانی موثر می باشند. از مهمترین این فاکتورها می توان به کشور سازنده روکش دندانی، مارک و جنس روکش دندانی اشاره کرد. البته دستمزد مربوط به دندانپزشک نیز به شکل جدا محاسبه خواهد شد. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر و به روزتر راجع به قیمت روکش دندانی با متخصصان ما از وب سایت پیش روی خود در تماس باشید. همکاران ما در تلاش هستند تا جدول مربوط به هزینه های روکش کردن دندان را تهیه نموده و آن را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

بررسی انواع روکش های دندانی

 

روکش کردن دندان همانطور که ملاحظه کردید یکی از پرطرفدارترین روش های ترمیم دندانی می باشد که معمولا با عصب کشی دندان همراه است. شما می توانید با توجه به نظر دندانپزشک خود و قدرت مالی که در اختیار دارید، یکی از بهترین انواع روکش های دندانی را سفارش دهید. پیشنهاد می شود که برای بهره مندی از روش زیبایی روکش دندانی، نزد باتجربه ترین و مجرب ترین دندانپزشک ها مراجعه نمایید. در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی به سلامت دندان ها و سلامت لثه  و دهان خود وارد نمایید. محبوب ترین و باکیفیت ترین انواع روکش های دندانی به شکل ذیل می باشند:

–         روکش دندانی سرامیکی

–         روکش دندانی تمام فلزی طلا

–         روکش دندانی استیل

 

انواع روکش دندانی

 

روکش های دندانی سرامیکی

 

افرادی که به دنبال روکش کردن دندان های خود هستند، بهتر است که در مورد روکش های سرامیکی اطلاعاتی را به دست آورند. توجه داشته باشید که روکش های سرامیکی امروزه به روش های مختلف تولید و طراحی می شوند. شما می توانید روکش های مذکور را در رنگ بندی های مختلف نیز مشاهده نمایید. از سوی دیگر روکش های سرامیکی سازگاری بسیار بالایی را با لثه دارند. همین امر نیز سبب شده تا بسیاری از بیماران خرید روکش های دندانی تمام سرامیکی را در اولویت های خود قرار دهند. توجه نمایید که مقاومت و استحکام روکش های یاد شده کمتر از روکش های فلزی می باشد. اصلی ترین مزایای استفاده از روکش های سرامیکی عبارتند از: رنگ سفید، عدم تغییر رنگ، زیبایی منحصر به فرد، سازگاری بالا با بدن انسان. روکش های سرامیکی با حساسیت بسیار بالایی تولید می شوند و شباهت زیادی را به دندان های واقعی بشر دارند.

روکش های دندانی تمام فلزی طلا

 

برخی از دندانپزشکان در فرایند روکش کردن دندان از فلز طلا استفاده می کنند. روکش های دندانی طلا از قدیمی ترین روکش های مورد استفاده برای ترمیم دندان ها می باشند. از مهمترین مزایای روکش های مذکور می توان به مقاوم بودن، طول عمر زیاد، دوام بالا و عدم ایجاد آلرژی اشاره کرد. البته در نظر داشته باشید که روکش های دندانی یاد شده قیمت بسیار بالایی را دارند و رنگ آنها نیز طلایی می باشد. معمولا افرادی که مسن هستند با علاقه مندی بالایی از روکش های دندانی طلا استفاده می کنند. بدون شک شما نیز در پدر یا مادر بزرگ های خود شاهد روکش های دندانی طلا بوده اید.

مطلب مشابه:تعریف کامپوزیت دندان و انواع آن

 

روکش های دندانی استیل

 

روکش کردن دندان جزو ارزان ترین و سریع ترین روش های ترمیم دندانی می باشد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که دندان های خراب و پوسیده ی خود را با روکش دندانی پوشش دهند. برای این منظور نیز به دنبال بررسی مشخصات روکش های دندانی استیل هستند. توجه داشته باشید که روکش های استیلی مناسب برای دندان های شیری کودکان می باشند. همچنین استفاده از روکش های یاد شده معمولا به شکل موقت خواهد بود. از مهمترین مشخصه های مربوط به روکش دندانی استیلی می توان به مقاوم و مستحکم بودن آنها اشاره کرد. به یاد داشته باشید که روکش های استیلی جزو ارزان ترین روکش های دندانی می باشند.

 

اصلی ترین شرایط روکش کردن دندان

 

توصیه می شود که قبل از روکش کردن دندان های خود، شرایط مربوط به فرایند یاد شده را با دقت مورد بررسی قرار دهید. لازم به ذکر می باشد که شرایط زیادی جهت بهره مندی از روکش دندانی وجود دارد. روکش دندانی مدنظر شما بایستی به گونه ای باشد که فرایند جویدن را مختل نکند. از سوی دیگر روکش های مورد استفاده در ترمیم دندانی بایستی از دندان پوسیده یا آسیب دیده مراقبت نمایند. شما بعد از روکش نمودن دندان های خود، بایستی به شکل مرتب از مسواک و دهانشویه استفاده کنید. همچنین از خوردن مواد غذایی بسیار سفت نیز خودداری نمایید تا آسیبی به روکش دندانی تان وارد نشود. به هیچ عنوان استفاده از نخ دندان را نیز فراموش نکنید.

شرایط مربوط به روکش کردن دندان عبارتند از:

–         تاج دندانی بسیار کوتاه باشد و افراد نتوانند به راحتی صحبت کنند یا غذا بخورند

–         دندان های بیمار تغییر رنگ داده و زرد شوند

–         دندان ها دچار شکستگی شده باشند.

 

مطلب بیشتر : هراس از کشیدن دندان عقل

 

 

دریافت نوبت

برای دریافت نوبت و مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید.

مطالب مفید

پروتز دندان
پروتز دندان

پروتز دندان

دندان ها در اثر پوسیدگی و حوادث مختلف از دست می روند و جای آنها در دهان خالی می ماند. خالی ماندن جای دندان در

مزیت انجام ایمپلنت
ایمپلنت

مزیت انجام ایمپلنت

ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش های درمانی مناسب جهت پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته است. با این روش دندان