درمان

درمان انواع بیماری های لثه و دندان

اگر مي خواهيد سلامت دهان و دندان خود را تضمين كنيد نبايد تنها بر روي تغيير عادات غذایی كه بر سلامت دهان شما تأثیر بگذارد، اكتفا كنيد زيرا كه نگهداری منظم به طور منظم (حداقل هر شش ماه یک بار) بسيار ضروری است. تنها معاینات منظم و حفظ سلامت دهان و دندان از ایجاد مشکلات جدی دندانی كه منجر به درمان هاي پرهزینه مي شود، جلوگیری می کند. دندانپزشکان عمومی با دانش لازم در زمينه دندانپزشکی قابل اعتمادترین و مقرون به صرفه ترین خدمات را ارائه مي دهند.

دندانپزشکی عمومی شامل خدمات مختلفی است که توسط دندانپزشکان بسیار ماهر انجام می شود كه بهترین درمان ها را با بالاترین استانداردها براي هر سني ارائه می دهند. چه باور كنيد يا خير از کودک نوپا تا سالمند حداقل دو سال يكبار بايد به دندانپزشك مراجعه كنند. تیم ما متشکل از متخصصان در تمام زمینه های دندانپزشکی عمومي است و تضمین می کند که شما مراقبت های لازم را دریافت خواهید کرد.

ما چگونه این خدمات را برای شما انجام می دهیم

در طول معاینه دندان، دندانپزشک از آزمایشات، رادیوگرافی و تخصص بالینی برای تشخیص بیماری ها و آسیب شناسی های احتمالی یا موجود استفاده می کند. تمرکز اصلی دندانپزشک عمومی بر روی حفره دهان و دندان مي باشد. سپس یک طرح فردی برای پیشگیری یا درمان بیماری های حفره دهان ایجاد می شود. در مورد دندانپزشکی زیبایی، دندانپزشک عمومی برای شناسایی نيازهاي زیبایی به شما مشاوره مي دهد.

پرکردن دندان: پرکردن  دندان برای ترمیم پوسیدگی دندان، سایش یا ضربه مناسب است. پس از حذف پوسيدگي دندان با یکی از چندین ماده پرکننده از قبيل طلا، آمالگام، رزین کامپوزیت (مواد پرکننده سفید) یا پرسلن ترمیم می شود.

باندینگ اصطلاحی است که برای ترميم دندان های شکسته یا ترک خورده انجام مي شود و در طي آن یک ماده کامپوزیت به شکل تراشیده شده، کانتور و جلا داده شده روی سطح دندان اعمال می شود.

ارتودنسی:  دندان های نامرتب با بریس ها و نگهدارنده های دندانی صاف و اصلاح مي شود. ارتودنسی هم یک درمان عملکردی و هم زیبایی است و یکی از خدمات رایج دندانپزشکی عمومي است.

کانال های ریشه: در درمان ریشه دندان توخالی شده با یک پرکننده ضد باکتری پر می شود و روکش روي دندان قرار مي گيرد. دندانپزشکان عمومی نیز اغلب این روش ترمیمی را انجام می دهند. (

روکش های دندانی:  روکش های دندانی براي ترميم دندان های بسیار پوسیده یا آسیب دیده انجام مي شود. روکش های دندانی از فلزات طلا، فلزات نقره، چینی یا ترکیبی از چینی و فلز هستند و عمل تاج را انجام مي دهند.

بریج های دندانی: بریج های  دندانی جایگزین مناسبي براي پر كردن جاي خالي دندان هاي كشيده شده است.

پروتزهای مصنوعی:  پروتزهای مصنوعی برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا دندان های آسیب دیده استفاده می شوند كه غير قابل ترمیم هستند،استفاده مي شود.

روش‌های دهان و فک و صورت:اين روش ها شامل جراحي دهان ، ایمپلنت های دندانی، روش های TMJ (مفصل گیجگاهی فکی)، جراحی ترمیمی و روش های شکاف لب و کام مي باشد.

درمان پریودنتال: اين درمان شامل جرم گیری و تمیز کردن دندان ، درمان لثه در فواصل سه ماهه همراه با استفاده از دهانشویه دارویی و نخ دندان کشیدن انجام مي شود.

روش های لیزر:  در برخی موارد، دندانپزشکی با لیزر یا استفاده از سایر تجهیزات دندانپزشکی برای از بین بردن پوسیدگی دندان، جایگزینی جرم گیری، انجام جراحی پریودنتال، افزایش سفیدی دندان و درمان برخی از اشکال آپنه خواب استفاده مي كند.

عصب کشی و پر کردن

آموزش نگهداری

درمان انواع شکستگی و پوسیدگی

مشاوره خدمات درمانی دندانپزشكی

دندانپزشک عمومی یک برنامه بهداشتی سفارشی براي معاینه دندان، تمیز کردن دندان ها، جرم گیری احتمالی دندان، اشعه ایکس و استفاده از سایر تجهیزات تشخیصی برای درمان به موقع مشکلات دندان شما تهيه مي كند.

مشاوران ما در زمينه درماني دندانپزشكي عمومي برنامه هاي جامع براي جلوگیری از پوسیدگی یا بیماری دندان ها، دهان، لثه ها و زبان در نظر مي گيرند  تا افزایش لبخند و القای اعتماد به نفسي دوباره به شما ببخشند.

برای چه نوع دندانهایی مورد استفاده قرار میگیرد

اولین قدم برای رسیدن به یک لبخند زیبا، رعايت روال روزانه موثر بهداشت دهان، ویزیت منظم با دندانپزشک عمومی برای سلامت دندان ها و لثه است. از طریق معاینات منظم، دندانپزشکان مجرب ما می توانند وضعیت فعلی سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی کنند، به مشكلات دنداني موجود رسیدگی کنند و از مشکلات بالقوه قبل از تبدیل شدن به شرایط جدی تر که نیاز به درمان گسترده و گرانتر دارد، جلوگيري كنند.مراجعه منظم به دندانپزشک به شما کمک می کند تا در مورد سلامت دهان و دندان خود به روز باشید. همچنين دندانپزشکان اطلاعات ارزشمندی در مورد چگونگی مراقبت های پیشگیرانه در هر زمان ارائه می دهند. همه بیماران باید حداقل دو بار در سال به دندانپزشک خود مراجعه کنند تا معاینه کامل دندانپزشکی شامل فلوراید تراپی، اشعه ایکس تشخیصی، تمیز کردن معمول دندان ها و غربالگری سرطان دهان انجام شود. دندانپزشكي عمومي براي تمام افراد در هر گروه سني از خردسال تا بزرگسال و سالمند نياز به معاينه منظم دندانپزشكي عمومي دارند.

دریافت نوبت

برای دریافت نوبت و مشاوره رایگان شماره تماس خود را ارسال نمایید.

مطالب مفید

پروتز دندان
پروتز دندان

پروتز دندان

دندان ها در اثر پوسیدگی و حوادث مختلف از دست می روند و جای آنها در دهان خالی می ماند. خالی ماندن جای دندان در

مزیت انجام ایمپلنت
ایمپلنت

مزیت انجام ایمپلنت

ایمپلنت یا کاشت دندان یکی از روش های درمانی مناسب جهت پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته است. با این روش دندان